Eurovea Tower je momentálne najvyššia budova na Slovensku

Eurovea Tower, momentálne najvyššia budova na Slovensku rastie v Bratislave len kúsok od Dunaja. Budova bude mať 47 poschodí a celkovú výšku 168 m.  Predpokladané ukončenie výstavby je na konci roka 2022. Eurovea Tower je zároveň prvým mrakodrapom na Slovensku. Podľa oficiálnych parametrov sa mrakodrapom môže stať budova, ktorá presiahne výšku 150 m .

Výstavba Eurovea Tower sa začala koncom roka 2019 . Na Jar 2020 bolo vidno prvý žeriav a kľúčový míľnik prišiel v septembri, keď sa počas troch dní začala betónovať základová doska. Veža sa tak definitívne mohla začať formovať. Zaujímavým faktom je aj to, že štandardné obytné poschodie sa pridávalo vo frekvencii jedno za jedenásť dní.

Výška 168m – Počet poschodí 45 – Počet rezidencií 389 – Parkovacie miesta 1400 – Obch.priestory 1000 m2 – Počet Mezonetov 3

Nová panoráma Bratislavy

Momentálne je táto stavba už jasne viditeľná v panoráme Bratislavy. Veže okolo tohto budúceho mrakodrapu majú priemerne výšku 100 – 115 m. “…a v nasledujúcich mesiacoch bude tento 168 m mrakodrap siahať nad tieto budovy a pomôže tak nanovo definovať výhľady moderného centra Bratislavy” hovorí  Pavel Pelikán výkonný riaditeľ JTRE.

Eurovea Tover už od začiatku vzbudzuje obrovský záujem či už zo strany verejnosti alebo aj potencionálnych kupujúcich. Svečí o tom aj fakt, že väčšina nehnuteľností je už beznádejne vypredaná. „Za najväčšiu pridanú hodnotu tohto projektu považujem bývanie napojené na vodu a nábrežie Dunaja. Hodnotné je taktiež aj pešie napojenie rezidentov na všetky služby, kultúru, zariadenia a gastronómiu spojenú s bývaním v centre mesta. “ hovorí  Pavel Pelikán výkonný riaditeľ JTRE.

Nové možnosti

Projekt Eurovea 2 okrem mrakodrapu zahŕňa aj rozšírenie nákupného centra Eurovea o 25,000 m2  obchodných plôch, 18,000 m2 prenajímateľných kancelárskych priestorov, rezidenčné bývanie, garážové priestory a ďalšie. Asi najzaujímavejšie bude rozšírenie Dunajskej promenády o rekreačné zóny, gastro a miesta na aktívny oddych. Na záver ešte jedna zaujímavosť. Južné námestie mrakodrapu vypísalo verejnú súťaž o “Nové vizuálne dielo” do ktorej sa prihlásilo 60 umelcov zo Slovenska a Česka. Eurovea Tower tak vkusne doplní a modernizuje centrum Bratislavy.

Zdroj : property-forum.eu
Foto: J&T REAL ESTATE, a.s.

© Lukáš Mucha, všetky práva vyhradené